Zakład pogrzebowy

"Frankowscy"

Morawica k/Krakowa

Zakład pogrzebowy "Frankowscy"

Profesjonalizm i wyczucie


Zakład pogrzebowyŚmierć bliskiej osoby to bardzo przykra wiadomość dla całej rodziny i przyjaciół.

W takich sytuacjach zazwyczaj nie myśli się o szereg spraw, które trzeba w związku z tym załatwić. Między innymi w tym celu powstała nasza firma.

Świadczymy kompleksowe usługi pogrzebowe jako całodobowy zakład pogrzebowy. Pomagamy zarówno uregulować sprawy związane ze śmiercią (zajmujemy się reprezentowaniem Klientów w Urzędzie Stanu Cywilnego), jak i organizacją pogrzebów różnych obrządków wyznaniowych.

Możecie Państwo liczyć nie tylko na nasz profesjonalizm, ale także wyczucie sytuacji. Każdy z nas prędzej czy później musi się zmierzyć ze stratą bliskiej osoby.

Kompleksowe usługiOferujemy Państwu bezpłatne przechowanie zwłok do pogrzebu (posiadamy własną chłodnię), a dla tych, którzy muszą sprowadzać ciało zmarłego z dalekich stron, mamy przygotowaną propozycję transportu zwłok do miejsca pochówku.

Podejmujemy się przygotowaniem ciała do pogrzebu, a na życzenie rodziny możemy zająć się kremacją zwłok.

W zakresie usług pogrzebowych całodobowego zakładu pogrzebowego mieści się także pochówek oraz obsługa żałobników, wyrób wieńców i wiązanek oraz wiele innych.

Gwarantujemy profesjonalne podejście, a tym, którzy zastanawiają się nad wyrobieniem nagrobka, polecamy nasze usługi kamieniarskie.

Nasza oferta

Dom pogrzebowy


Oferujemy Państwu bezpłatne przechowanie zwłok do pogrzebu (posiadamy własną chłodnię), a dla tych, którzy muszą sprowadzać ciało zmarłego z dalekich stron, mamy przygotowaną propozycję transportu zwłok do miejsca pochówku. Podejmujemy się przygotowaniem ciała do pogrzebu, a na życzenie rodziny możemy zająć się kremacją zwłok.

Do Państwa dyspozycji oddajemy salę pożegnań, gdzie w spokoju i skupieniu mogą Państwo pożegnać bliską osobę.

Trumny / Urny


Szeroki wybór trumien, urn pogrzebowych, krzyży i tabliczek trumiennych

Uroczystość żałobna


W zakresie usług pogrzebowych całodobowego zakładu pogrzebowego mieści się także pochówek oraz obsługa żałobników, wyrób wieńców i wiązanek oraz wiele innych. Gwarantujemy profesjonalne podejście, a tym, którzy zastanawiają nad wyrobieniem nagrobka, polecamy nasze usługi kamieniarskie.

Sprawy urzędowe


Reprezentujemy naszych klientów w Urzędzie Stanu Cywilnego oraz innych organach w celu dopełnienia niezbędnych formalności związanych ze zgonem i pogrzebem. Zajmujemy się wyrejestrowaniem osoby zmarłej i uzyskaniem karty zgonu oraz skróconych odpisów aktu zgonu, a także bezgotówkowym rozliczaniem w ramach zasiłku pogrzebowego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

nagrobki


Produkcja grobowców oraz nagrobków granitowych (zarówno modeli pojedynczych, jak i podwójnych) to specjalność naszego zakładu kamieniarskiego. Możecie Państwo liczyć na naszą fachową opiekę – postaramy się, abyście wybrali odpowiedni nagrobek, a sami zapewnimy transport i jego montaż. Dla osób, które nie mają pomysłu na wyroby z kamienia, mamy przygotowane 70 gotowych wzorów różniących się kształtem, wymiarem i sposobem wykończenia.
Zachęcamy do obejrzenia wystawy naszych wyrobów z kamienia:
✓  Morawica 263 (przy zakładzie pogrzebowym)
✓  Mników 248 (przy drodze Kryspinów-Czułów)
Dodatkowo oferujemy:
❧  demontaż nagrobków związany z pochówkiem
❧  renowację nagrobków
❧  usługi z zakresu liternictwa nagrobnego
      (dopisanie, odnowienie liter)
❧  fotografie nagrobne

Jak postępować w razie zgonu

1Nastąpił zgon
Kiedy uzyskają Państwo informację o zgonie, prosimy skontaktować się z naszym zakładem pogrzebowym. Możliwa jest wizyta osobista, albo mogą Państwo zadzwonić pod nasze całodobowe numery telefonów. Osoba przyjmująca Państwa zgłoszenie po uzyskaniu danych dotyczących miejsca zgonu i pochówku udzieli wszystkich informacji na temat dalszej kolejności załatwiania usług pogrzebowych i dokumentach niezbędnych do ich realizacji.
2Formalności urzędowe w USC i ZUS

Reprezentujemy naszych klientów w Urzędzie Stanu Cywilnego oraz innych organach w celu dopełnienia niezbędnych formalności związanych ze zgonem i pogrzebem. Zajmujemy się wyrejestrowaniem osoby zmarłej i uzyskaniem karty zgonu oraz skróconych odpisów aktu zgonu, a także bezgotówkowym rozliczaniem w ramach zasiłku pogrzebowego Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

3Dodatkowe usługi
 • Oprawa muzyczna ceremonii (skrzypce i trąbka) w domu pogrzebowym i przy grobie.
 • Odbiór, przechowywanie w chłodni oraz transport zwłok.
 • Przygotowanie zwłok do pogrzebu oraz katafalk – w trakcie pożegnania na cmentarzu trumna zostaje ułożona na specjalnej konstrukcji nakrytej płótnem żałobnym.
 • Obsługa do wieoców, krzyża i sztandarów – dodatkowe osoby, które niosą utensylia pogrzebowe w orszaku żałobnym.
 • Pochówek oraz obsługa żałobników.
 • Na życzenie rodziny zmarłego możliwa również kremacja zwłok.
 • Zakład pogrzebowy Maria Frankowska, Zygmunt Frankowski

  Zakład pogrzebowy

  Adres

  Morawica 263,
  32-084 Morawica

  Zakład pogrzebowy czynny jest przez całą dobę 7 dni w tygodniu (również w święta).
  Zakład pogrzebowy

  Całodobowe numery telefonów:

  12 285 68 93

  606 325 396

  666 072 012